Zatmění


Velkolepý příběh J. Bernlefa
poprvé v České republice!

Starší pár Martin a Věra spokojeně žijí svůj obyčejný život v zapadlém městečku na americkém pobřeží. Milující manželé spolu prožívají chvíle radosti a míru, avšak jen do doby, kdy Martinovo chování začne nést jasné příznaky Alzheimerovy choroby. Zpočátku jde jen o Martinovo roztomilé zapomínání, později však přicházejí stále vážnější problematické situace. Přesto se Věra snaží nenarušovat jejich klidný život a vše zvládat sama. Postupem času se však Martinův stav natolik zhorší, že se rozhodne vyhledat pomoc. Pomocnou ruku nachází v doktoru Eardleym a ošetřovatelce Phil.

Příběh Martina a Věry plný dojemných situací i nečekaného humoru poprvé ožije v české premiéře. Inscenace Zatmění je dramatizací knihy (Vyhasínání mozku Martina Kleina), která se stala nejpopulárnější knihou 20. století! Dramatizace knihy se ve světové premiéře v rotterdamském divadle Ro Theater dočkala mnoha kladných ohlasů a byla označena diváckou inscenací roku! Režie tohoto projektu se ujal mladý režisérský tandem Filip Bařina a Dominik Jetel. Režisérská dvojice se snaží příběh reflektovat s určitým generačním odstupem. Snaží se v inscenaci zvýraznit momenty, které se pohybují na hranici lehkého humoru a nesoucitné reality. Divákovi tak mohou slíbit emotivní zážitek plný napětí, humoru a lidského porozumění.

Hrají: Ilona Svobodová, Dušan Sitek, Máša Málková, Patricie Solaříková, Jan Konečný, Leonard Stirský.

„Literární dílo Vyhasínání mozku, na základě kterého vznikla divadelní hra Zatmění, musí každého zasáhnout. Hru by měl shlédnout každý, kdo pečuje o lidi trpící demencí, pečovatelé, pečovatelky, ale i rodinní příslušníci. Hra vás dokáže přenést do mysli člověka žijícího s Alzheimerovou chorobou a umožní vám pochopit, co prožívá, jak se cítí a také co potřebuje.“

Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Jednotlivé vstupenky lze zakoupit prostřednictvím Ticket Art, nebo v případě hromadné objednávky můžete využít formulář níže nebo napsat na email info(znak pro email)kvartproduction.cz. Těšíme se na vás.