Takový byl první ročník Českého plesu

NEJVĚTŠÍ ČESKÉ HVĚZDY, LUXUSNÍ RÓBY A 580 000 KORUN PRO DĚTI V DĚTSKÝCH DOMOVECH – TAKOVÝ BYL PRVNÍ ROČNÍK ČESKÉHO PLESU

První ročník Českého plesu se uskutečnil v sobotu 3. února v secesních prostorách Obecního domu a nesl se v duchu luxusu a elegance, přičemž určitou „tajuplnost“ celému večeru dodávaly škrabošky na tvářích přítomných žen.

Dražba Českého plesu vynesla úctyhodných 580 tisíc korun na podporu dětí v dětských domovech. Peníze byly určeny Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové. Dražily se hodinky PRIM Chrono Elegance s podpisem Jiřího Rašky s pamětní olympijskou medailí, luxusní safírový náramek od značky Nialaya a šaty od návrhářky Beaty Rajské, které vytvořila speciálně pro Český ples. Překvapením dražby byl okamžik, když po jejím ukončení jeden z hostů daroval Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové sto tisíc korun.  „Jsem nesmírně dojatá. Tahle částka je neuvěřitelná. Před rokem a půl jsme v nadaci začínali na částkách kolem pěti set korun a teď tohle. V Česku je v dětských domovech více než deset tisíc dětí, které potřebují naši pomoc. A za tohle bude té pomoci opravdu hodně,“ řekla modelka Veronika Kašáková, jejíž nadační fond se stará o děti z dětských domovů.

Organizátor Českého plesu Jiří Dušek k tomu říká: „Plesy jsou obecně vnímány jako událost, kde se člověk baví, ale ony přitom vznikly jako prostor pro podporu myšlenky. Když se historicky první Český ples v roce 1840 konal, jeho cílem bylo podpořit myšlenku české samostatnosti. Na těch dalších pak hosté nejčastěji finančně podporovali projekty, které měly bohulibý charakter. My jsme se obnovením tradice Českého plesu v roce oslav 100. výročí naší republiky rozhodli podporovat obojí – jak pocit hrdosti na to, že jsme Češi, protože z historického hlediska máme být na co pyšní, tak charitativní projekt, který pomáhá dětem, jež vyrůstají bez rodiny v dětských domovech.“

Vrcholem Českého plesu bylo vystoupení největších hvězd českého hudebního nebe, kterými byli Karel Gott, Helena Vondráčková, Marie Rottrová, dále pak Tereza Mátlová, Pavel Vítek a mnoho dalších. Všechny zpěváky oslovila právě hlavní myšlenka Českého plesu.

„Jsem ráda, že jsem mohla hlavní myšlenku Českého plesu, kterým je oslava i poselství národní hrdosti, svou účastí podpořit,“ řekla zpěvačka Helena Vondráčková.

Druhý ročník Českého plesu se uskuteční 2. února 2019.